Can't open file: 'fusion_forum_observer.MYI'. (errno: 145)Can't open file: 'fusion_forum_observer.MYI'. (errno: 145) Wszystko o Suzuki Katana AY WR 50 suzuki-katana.nets.pl - Forum dyskusyjne: ważne prosze o pomoc
Wszystko o Suzuki Katana AY WR 50 suzuki-katana.nets.pl
Nawigacja
Menu
Strona główna
Regulamin
Forum
Szukaj
Wspomogli Nas
Suzuki Katana AY WR
Dane techniczne
Galeria
Download
Artykuły
Filmiki
Aktualnie online
Gości online: 10

Użytkowników online: 0


Wszystkich userów: 2,210
Najnowszy użytkownik: SZYMEK
Ostatnio Widziani
Dexios35 tygodni
MACHoo36 tygodni
Aroni51 tygodni
cineklab53 tygodni
adamek211456 tygodni
dawidzio2871 tygodni
KACPERBA1900119 tygodni
wydrus154 tygodni
valavme162 tygodni
Kamil189 tygodni
pawel57199 tygodni
Dandusiek204 tygodni
Daniez207 tygodni
ďťż
Przetłumacz stronę

Ostatnie artykuły
Jak zrobić badlooka
Co zrobić by nasz sk...
Filtr powietrza - wy...
Ditech na gaźnik
Malowanie amortyzatora
Ostatnio dodano

patriko0202

patriko0202

adamek2114

UrbanDefence
ZOBACZ OFERTY
FACEBOOK
FB
Zobacz temat
 Drukuj temat
ważne prosze o pomoc
p_wasak
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 03-02-2009 23:52
Awatar

Początkujący


Postów: 53
Data rejestracji: 19.12.08
Pomógł: 0
Skąd: Józefów k.Otwocka


Status upomnienia:
warningwarningwarningwarning
opisze szybko najpierw problem:
irlandia, temperatura -2 , śnieg itp łysa opona, gleba przy 20 na h NA PRAWA STRONĘ , skuter oczywiście pojechany z boku plastiki nie popekane ale pohetane. PROBELM: opór w kierownicy podczas skręcania w lewo prawo większy znacznie niż był (mogla uderzyć o jezdnię podczas upadku); drugi PROBLEM: SKUTER ZACZĄŁ "PŁYWAĆ" W OBIE STRONY.
[cenzura] NO ZAŁAMANY JESTEM BO SKUTER 2006 ROCZNIK DO PRACY JECHAŁEM. no wiec pływanie znaczy uczucie takie ze ucieka w jedna stronę jak skontrujesz to ucieka w druga stronę i podróżujesz mimo ze po prostej jak po wężyku delikatnym. skuter stał się nie pewny itd nie wiem co się XXXX. zawias , amortyzator. nie wiem co zamówić żeby wymienić.no starałem się żeby [cenzura]niecie nie było za duże ale jak podczas spadania amortyzowałem jak moglem. jak mi rama [cenzura]nela to wyslaicie kogoś kto mnie XXXX. przedni amor wydaje się w porządku. tylko tyle co ciężej się kierownica skręca w obie strony. coś jest nie tak z tyłem - proszę o sugestie.

czyli moje pytanie brzmi co sie może z[cenzura] po upadku na PRAWĄ STRONĘ PRZY PRĘDKOŚCI 20KM NA H PRZY HAMOWANIU.

EWENTUALNE PYTANIA ODPOWIEM JAK NAJSZYBCIEJ.

najważniejsze ? mogę na razie na tym jeździć mimo ze mniej bezpiecznie ale czy mogę robić kilometry czy coś XXXX do końca. jestem na siebie wściekły , będę wdzięczny za sugestie.
pozdrawiamSad
Edytowane przez wander dnia 07-02-2009 11:10
 
bomba25
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 04-02-2009 08:16
Awatar


Coś wiem


Postów: 235
Data rejestracji: 03.07.08
Pomógł: 1


Status upomnienia:
warningwarningwarningwarning
Masz krzywe przednie lagi (amortyzator) Tego może być nie widać gołym okiem. Kup nowe. A to że ciężko chodzi to może być przez łożyska główki ramy. Mogły sie rozjeb** przy upadku. Możesz raczej jeździc narazie. Odpaśc koło nie powinno Pfft
 
perkusista
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 04-02-2009 12:19
Awatar


Początkujący


Postów: 106
Data rejestracji: 04.08.07
Pomógł: 0


Status upomnienia:
warningwarningwarningwarning
Jesli chodzi o lozysko glowki ramy to bardzo prawdopodobne, wiec powinienes to sprawdzic. Troche roboty jest z tym ustrojstwem Sad. Musisz zdjac plastiki, licznik, kierownice, wyjac kierownik, na koniec bedziesz mial lozysko glowki ramy... Ja mialem wlasnie tak wyrobione (lozysko nie bylo idealnie okragle tylko sie jajo zrobilo), po wymianie jest idealnie... Nie jestem pewien czy "plywanie" moze byc spowodowane slabym ogumieniem...??
 
konradsuzuki
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 04-02-2009 12:31
Awatar

Początkujący


Postów: 123
Data rejestracji: 27.01.09
Pomógł: 0
Skąd: Krak


Status upomnienia:
warningwarningwarningwarning
jeśli masz krzywe lagi to zrób to co ja ściąg je nałóż na prostej powierzchni nałóż deski aby je przykryły i najedz autem i jeździj chwile i będą prawie proste
 
baziu_19
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 04-02-2009 15:38
Awatar


Znawca


Postów: 1076
Data rejestracji: 14.10.07
Pomógł: 11
Skąd: Namysłów


Status upomnienia:
warningwarningwarningwarning
Czego to ludzie nie wymyśląShock Słyszałem, że są zakłady w których prostują lagi.
Edytowane przez baziu_19 dnia 04-02-2009 15:39
Suzuki Katana Performance

Tuning:

..::Cylinder - Metrakit MK 50ccm::..

..::Wydech - Tecnigas NEXT R::..

..::Wariator - Malossi Multivar::..

..:: Płytki zaworu membranowego Hebo::..

..::Sprężyna centralna + 15%::..

..::Sprężynki sprzęgła HEBO (niebieskie)::..

..::rolki BGM 6g::..

~Niebieskie LED-y w soczewkach~


V-MAX - 70km/h
 
bartekkatana
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 04-02-2009 16:05
Awatar

Stały bywalec


Postów: 475
Data rejestracji: 21.12.07
Pomógł: 0
Skąd: warszawaa


Status upomnienia:
warningwarningwarningwarning
Mogły ci pójść lagi i łożyska główki ramy albo coś ci się tam odkręciło i dlatego masz luz.Rozbierz przód katany i posprawdzaj to.A jak jedziesz prosto i puścisz kiere to znosi cię na jakaś stronę?
Edytowane przez wander dnia 07-02-2009 11:12
katana-sprzedana
polini sport
hebo np
malossi multivar
rms racing por
hebo hq
arreche 17,5
polini 20-61
malossi 15-40
v-max 120
aerox
malossi sport
yasuni c16
dellorto 17,5
malossi multivar
rms racing pro
dzwon malossi
V-max składanie
 
p_wasak
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 04-02-2009 21:03
Awatar

Początkujący


Postów: 53
Data rejestracji: 19.12.08
Pomógł: 0
Skąd: Józefów k.Otwocka


Status upomnienia:
warningwarningwarningwarning
XXX nie ma problemu z zakupem tych częśći? pieniadze to nie wielki problem bo w irlandii serwis kosztuje kur krocieee . za wymianę opony mi policzyli 140 euro ( z oponąWink haha a jak bym im powiedział o tym co piszecie to pewnie ze 300 euro, ( ps nie wymieniłem tej opony bron boże z a tyle hajsu sam bym to zrobił choćby łyżka stołową)


TO pływanie jak puszcze kiere to leci w jedna stronę ( upadłem na prawo) i najgorzej jest jak mam łuk w prawo to wtedy czuje ze ucieka bardziej. ale w momencie gdy powiedzmy jadę na prostej i lekko ucieka w prawo i skontruje to za to ucieka w lewo. myślałem ze może XXXX się coś z tylu. amortyzator, albo jakiś zawias. roboty sie nie boje cobym miał tylko instrukcje.Smile może ktoś z was ma jakieś zdjęcia rozebranego przodu na których może wskazać co to są te łożyska do wymiany.


powiedzcie mi tez proszę czy jak katana stoi na nóżkach to amortyzator tylny możne się trochę gibać na boki w momencie gdy przytrzymam koło a ruszam tyłem ? takie dodatkowe pytanie za 2 pktySmile

dzięki za pomoc.teraz szukam łożysk do kupienia
Wink

Tyle ile ty błędów ty robisz ...... to ja twój post muszę poprawiać 3 minuty!! Używaj przycisku alt!!

Edytowane przez wander dnia 07-02-2009 11:18
 
bomba25
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 04-02-2009 21:38
Awatar


Coś wiem


Postów: 235
Data rejestracji: 03.07.08
Pomógł: 1


Status upomnienia:
warningwarningwarningwarning
Amortyzator tylny nie powinien się ruszać na boki!!
 
p_wasak
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 05-02-2009 06:23
Awatar

Początkujący


Postów: 53
Data rejestracji: 19.12.08
Pomógł: 0
Skąd: Józefów k.Otwocka


Status upomnienia:
warningwarningwarningwarning
okej sprawdzę to dokładnie

zaobserwowałem kolejną sprawę: mianowicie
w momencie podżowania w dwie osoby - dociążony tył (razem 130kg)
katana znacznie mniej zarzuca na boki - tzn nie jedzie się już jak po wstążce, tylko lżej się nią jedzie na wprost.

muszę dokładnie zbadać tył pojazdu w sprawie tego poruszania się "ogona' względem koła tylnego trochę na boki. -- wydaje mi się ze jest tam za dożo luzu. jeśli coś to powoduje to może ktoś potrafi przybliżyć mi problem? trochę już się uspokoiłem - balem sie ze rama XXXX. wtedy bym się XXXXX. ale jechałem wczoraj w miarę normalne - tylko wolniej i na boki - przy wyższej prędkości tez mniej zarzuca na boki( jak wyżej opisywałem)

czyli co wszyscy się zgadzają ze to raczej łożyska?

to teraz może ktoś ma a sprzedaż TE łożyska?
Smile

do bartekkatana - sprawdziłem - no trochę buja na boki ale nie zawsze na jedna stronę. ...
Edytowane przez wander dnia 07-02-2009 11:21
 
bomba25
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 05-02-2009 12:47
Awatar


Coś wiem


Postów: 235
Data rejestracji: 03.07.08
Pomógł: 1


Status upomnienia:
warningwarningwarningwarning
Jak tył ci rzuca to sprawdź czy silnik jest dobrze przykręcony i czy amor jest dobrze prezykręcony. A na przód masz dwie możliwość lagi lub łożyska. A sprawa ma sie tak dopuki nie rozbierzesz i nie zobaczysz to możemy wróżyc
Edytowane przez bomba25 dnia 05-02-2009 12:47
 
majer93
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 05-02-2009 12:58
Awatar

Stały bywalec


Postów: 364
Data rejestracji: 07.08.07
Pomógł: 1


Status upomnienia:
warningwarningwarningwarning
przy tej prędkości skuter powinien wyjsc bez szwanku. SPRAWDŹ;
-lagi, caly widelec
-łożyska na ramie i widelcu,
-FELGE!! (to nie będzie trudne, pokręć ją i sprawdź czy sie odchyla i czy mocno)
Z tyłu zbadaj;
-felge
-śrybę zawieszającą silnik
-amor
TO NAPEWNO WINA CZEGOŚ Z TYCH RZECZY!!! Rama przy takiej prędkości wyszla bez szwanku, lagi zresztą też!
 
sssss80
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 05-02-2009 17:12
Awatar


Doradca


Postów: 506
Data rejestracji: 02.10.07
Pomógł: 14
Skąd: Garwolin


Status upomnienia:
warningwarningwarningwarning
Najlepiej wywal się tak jeszcze raz tylko na drugą stronę i powinno być dobrzePfft.
A tak na serio to ja bym stawiał na mocowanie silnika do ramy, chyba nawet nie musisz nić rozbierać tylko zajrzeć pod spód skuta i zobaczyć czy nie ma luzu.
 
p_wasak
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 05-02-2009 22:31
Awatar

Początkujący


Postów: 53
Data rejestracji: 19.12.08
Pomógł: 0
Skąd: Józefów k.Otwocka


Status upomnienia:
warningwarningwarningwarning
fajnie wszystko - która to śruba? Smile

sprawdzę felgi i ta śrubę. żeby dokręcić amortyzator muszę trochę filtr powietrza jakoś przesunąć (odkręcić) wiec to się da zrobić; co do przodu to rozkręcę go w czwartek za tydzień - do tego dnia pracuje codziennieWink a euro 4,60 dzisiaj w pl. haha. no i może ktoś ma na sprzedaż lagi i łożyska? to jak to nie będzie nic z tych drobiazgów to po prostu wymienię i zobaczę jaki rezultat. metoda prób i błędów.

A WRÓŻYĆ MOŻEMYSmile
HAHAHA, WŁAŚNIE DZIĘKI WAM W OGÓLE WIEM JAK SIĘ ZA TO ZABRAĆ. bo tak to obejrzałem skuter i h wiedział gdzie jakie ja łożyska pogiąłem czy coś tam. mam temat nagrany pora sprawdzać. emanko i czekam jeśli ktoś ma jeszcze jakieś sugestie.

ps. jak by ktoś miał zdjęcie dokładnie tej śruby mocującej silnik albo zdjęcie na którym można zaznaczyć ta śrubę żebym ja dokręcił.. było by fajnieWink

pozdrawiam może być link gdzieś do netu.. DZIĘKUJĘ ZA POMOC DRODZY ZNAWCY TEMATU
NIE-MECHANIK
Edytowane przez wander dnia 07-02-2009 11:25
 
sssss80
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 06-02-2009 19:46
Awatar


Doradca


Postów: 506
Data rejestracji: 02.10.07
Pomógł: 14
Skąd: Garwolin


Status upomnienia:
warningwarningwarningwarning
Śruba mocująca silnik do ramy jest na samym początku silnika.
Jest ona dosyć długa.
Jeżeli spojrzysz się od dołu na kolanko tłumika( taka zawijana część przy wejścu tłumika do cylindra) to po lewej stronie lekko w górę około 0,5 cm od kolanka jest taka śruba z drugiej strony na tej samej wysokości masz koniec tej śruby i nakręconą na nią nakrętkę- to jest właśnie ta śruba.
Jeżeli rama stoi prosto a silnik się chmajta to raczej ci poszła ta śruba.
 
p_wasak
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 16-02-2009 13:00
Awatar

Początkujący


Postów: 53
Data rejestracji: 19.12.08
Pomógł: 0
Skąd: Józefów k.Otwocka


Status upomnienia:
warningwarningwarningwarning
WIEC TAk: sprawdziłem zarówno felgi jak i sróbę - wszystko jest w porządku i na miejscu - katana natomiast doznała zdolności samonaprawczych i zredukowała zjeżdżanie w obie strony w jaki bliżej nie określony sposób ( ja tylko z nią rozmawiam i głaszczęSmile z biegiem kilometrów przestała zjeżdzać na boki co jest dla mnie bardzo dziwne.

pojawił się NOWY PROBLEM - więc otworzęnowy temat
dziękuje za pomoc

ps. naprawdę nie wiem jak to się mogło stać. uciekała na wszytskie strony a teraz jedzie prosto (minimalnie jak bym się uparł to mozna powiedzieć że coś czuć) , jest tylko mniej pewna na zakrętach z przechyłem.Shock
 
kris0007
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 16-02-2009 14:29
Awatar

Nowy


Postów: 33
Data rejestracji: 15.01.09
Pomógł: 0


Status upomnienia:
warningwarningwarningwarning
siema.nie wiem gdzie jestes w irlandii ale z ta wymiana kola za 140e to chyba juz przesada..3miesiace temu za naladowanie baterii,wyczyszczenie gaznika,czyszczenie przewodu paliwowego,napompowanie kol i regulacje hamulca poprzedni wlasciciel od ktorego kupilem 02 katane zaplacil 60euro..a ja kilka dni temu za wymiane swiecy i wyczyszczenie przewodu paliwowego plus robocizna zaplacilem 25euro(katana mi zechla bo woda byla w paliwie)..ja mieszkamw galway i jest w sumie kilka miejsc gdzie naprawiaja skutery/motocykle..
pozdr
 
p_wasak
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 16-02-2009 15:40
Awatar

Początkujący


Postów: 53
Data rejestracji: 19.12.08
Pomógł: 0
Skąd: Józefów k.Otwocka


Status upomnienia:
warningwarningwarningwarning
o widze ze jestes tutaj. nie przesadzilem:
typek jest hegemonem na okolice sporą.

powiedzial ze :
opona jakies 65 euro + robocizna i czyszczenie wariatora= 140 euro

teraz mi sie XXXXXX katana jakos dziwnie tak jak pisze i jutro tam jade [cenzura] bede musial zaplacic. jeszcze sprobuje sie w dublinie skontaktowac z kims emanko. myslalem ze jestes gdzies blizej ja jestem z kildare (newbridge) 40 km od dublina
Edytowane przez wander dnia 17-02-2009 13:20
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Nadkole pomoc Eksploatacja i naprawa 1 25-08-2014 12:46
pilna pomoc :) Eksploatacja i naprawa 20 08-09-2013 02:40
APRILIA DITECH POMOC ! Eksploatacja i naprawa 4 05-09-2013 22:00
pomoc w wycenie katanki Ogólne 9 19-07-2013 12:36
pomoc w wycenie katanki Ogólne 1 18-07-2013 22:31
Can't open file: 'fusion_forum_observer.MYI'. (errno: 145)Can't open file: 'fusion_forum_observer.MYI'. (errno: 145)Can't open file: 'fusion_forum_observer.MYI'. (errno: 145)
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ankieta
Jaką wersje katany posiadasz?





Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

07/05/2023 22:25
Z sentymentu zaglądam co kilka lat, ale cóż tu więcej robić, niż powspominać Wink

09/04/2023 13:17
Szkoda, że te forum tak ucichło, a nowych użytkowników nie ma Sad

10/10/2021 09:42
Kolejne odwiedziny forum po długim czasie, wszystkie Katanki już po złomach czy co ? Grin Ja się za swoją chyba zabieram od nowa.

24/08/2021 12:17
Jak dawno mnie tu nie było xd

11/05/2021 21:02
taaak Smile

26/03/2021 16:02
Witam witam, uczęszcza ktoś tu jeszcze? Smile

22/09/2020 08:52
... dawno leży

22/09/2020 08:52
Też mi się zebrało na sentyment... Podziwiam Kamil, że dalej utrzymujesz domenę ;] W sumie trochę wiedzy o tych skuterkach tutaj jest, pytanie jak długo będą ludzie z tego korzystać, bo produkcja już

17/06/2020 12:24
A ja mam wciąż katane I śmigam nią do pracy.

17/05/2020 10:53
Pozdrawiam starą ekipe !! Kupiłem katane na dojazdy do pracy i zajrzałem tutaj z ciekawości. Byłem kiedyś moderatorem na tym forum Grin Rejestracja w 2007 roku Cool

Statystyki