Montaż diody w lampie
Dodane przez Kamil dnia Sierpień 20 2007 16:56:31
Materiały i narzędzia które nam będą potrzebne:
płaska dioda LED 5mm(kolor według gustu), rezystor 1000Ω (w przypadku diody o zwykłym napięciu), kawałek kabla (ja wybrałem cienki ponieważ lepiej się go lutuje i w zupełności wystarczy), lutownica, kalafonia, cyna, jakiś klej, wiertarka, wiertło 5 mm, śrubokręt no i trochę chęci.

Treść rozszerzona
Materiały i narzędzia które nam będą potrzebne:
płaska dioda LED 5mm(kolor według gustu), rezystor 1000Ω(w przypadku diody o zwykłym napięciu), kawałek kabla (ja wybrałem cienki ponieważ lepiej się go lutuje i w zupełności wystarczy), lutownica, kalafonia, cyna, jakiś klej, wiertarka, wiertło 5 mm, śrubokręt no i trochę chęci.


Zaczynamy:
Zaczynamy od zdjęcia przedniej lampy, aby to zrobić trzeba odkręcić 5 śrub zaznaczonych na fotkach.
Po odkręceniu i zdjęciu lampy i odpięciu kabli powinniśmy mieć coś takiego.


Następnie zdejmuj gumę i wyjmujemy żarówkę żeby jej przez przypadek nie uszkodzić. Następnie gdzieś w przestrzeni pod gumą i w około żarówki wiercimy dziurkę wiertłem 5 mm (może być wiertło do drewna lub metalu), ja wywierciłem pod żarówką i jest ładny efekt. Można też kilka diod wpasować.


Następnie bierzemy się za lutowanie i montujemy coś takiego. Nie ma różnicy z której strony diody zamontujemy rezystor. Ważne jest abyśmy w czasie podłączania do zasilania połączyli + diody do + zasilania. W przeciwnym wypadku dioda nie będzie świecić.


Montujemy w lampie i przylepiamy ją, można to zrobić „Kropelką” lub „ciepłym” klejem tak jak ja to zrobiłem, chociaż nie wiem czy to był dobry pomysł gdyż żarówka w lampie się nagrzewa i nie wiem czy mi tego nie rozpuści. Montujemy żarówkę i zakładamy gumę. Kabel wypuszczamy pod gumą ale nie przy żarówce gdyż ona SIĘ NAGRZEWA i może stopić kabel i być małe zwarcie.


Teraz montujemy lampę, podłączamy ja a nasze dwa kable podłączamy przez jakiś włącznik do akumulatora. Najlepiej do akumulatora gdyż nie ma możliwości że coś popsujemy w elektryce naszej katany. Ja osobiście mam już własną sieć oświetleniową w skuterze i właśnie do niej to podłączyłem. Włącznik wstawiłem w to miejsce (niewidoczne, zawsze pod palcem, nikt nie zorientowany nam tego nie włączy i nie wyłączy a pozatym żadnych plastików nie musimy ciąć.Zamieszczam schemat połączenia wszystkiego aby wszystko luksusowo działało.

A teraz kilka fot jaki jest końcowy efekt


Ps. Raczej wątpię aby było to legalne, chyba ze zastosujecie białą diodę.
Nadesłał: Wander